SLU-600-ASTDS
- Manufacturer Part Number:
- SLU-600-ASTDS
- Manufacturer/Brand:
- Mueller Electric Co
- Part of Description:
- UNIVERSAL PHASE MONITOR/RELAY
- Manufacturer :
- Mueller Electric Co
- Product Category :
- Monitor - Relay Output
- Circuit :
- DPDT (2 Form C)
- Contact Rating @ Voltage :
- 10A @ 240VAC
- Delay Time :
- 0.5 Sec ~ 300 Sec
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Output Type :
- Relay
- Product Status :
- Active
- Trip Range :
- 200 ~ 630V AC
- Trip Status :
- Energized High/Low
- Type :
- Frequency, Phase Loss, Phase Sequence, Voltage Sensing AC
- Voltage - Supply :
- 208 ~ 600VAC