3UG46251CW30
- Manufacturer Part Number:
- 3UG46251CW30
- Manufacturer/Brand:
- Siemens
- Part of Description:
- DIGITAL MONITORING RELAY,40A,240
- Manufacturer :
- Siemens
- Product Category :
- Monitor - Relay Output
- Circuit :
- DPDT (2 Form C)
- Contact Rating @ Voltage :
- 3A @ 250VAC
- Delay Time :
- 0.1 Sec ~ 20 Sec
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Output Type :
- Relay
- Product Status :
- Active
- Trip Range :
- 0.03 ~ 43A