R68-5A10-480
- Manufacturer Part Number:
- R68-5A10-480
- Manufacturer/Brand:
- NTE Electronics, Inc
- Part of Description:
- RELAY-PHASE MONITOR 480VA
- Manufacturer :
- NTE Electronics, Inc
- Product Category :
- Monitor - Relay Output
- Circuit :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Rating @ Voltage :
- 10A @ 240VAC/30VDC
- Delay Time :
- No Delay
- Mounting Type :
- Socketable
- Output Type :
- Relay
- Product Status :
- Active
- Trip Range :
- Trip Status :
- Energized High/Low
- Type :
- Voltage Asymmetry, Voltage Sensing AC, Phase Loss
- Voltage - Supply :
- 480VAC