UOA-240-AKA
- Manufacturer Part Number:
- UOA-240-AKA
- Manufacturer/Brand:
- Mueller Electric Co
- Part of Description:
- SINGLE PHASE UNDER VOLTAGE MONIT
- Manufacturer :
- Mueller Electric Co
- Product Category :
- Monitor - Relay Output
- Circuit :
- DPDT (2 Form C)
- Contact Rating @ Voltage :
- 5A @ 240VAC
- Delay Time :
- 0.05 Sec ~ 0.5 Sec
- Mounting Type :
- Socketable
- Output Type :
- Relay
- Product Status :
- Active
- Trip Range :
- 205 ~ 260V AC
- Trip Status :
- Energized High/Low
- Type :
- Voltage Sensing AC
- Voltage - Supply :
- 240VAC