R67-11A10-120
- Manufacturer Part Number:
- R67-11A10-120
- Manufacturer/Brand:
- NTE Electronics, Inc
- Part of Description:
- RELAY-VLTG MONITOR 120VAC
- Manufacturer :
- NTE Electronics, Inc
- Product Category :
- Monitor - Relay Output
- Circuit :
- DPDT (2 Form C)
- Contact Rating @ Voltage :
- 10A @ 240VAC/30VDC
- Delay Time :
- No Delay
- Mounting Type :
- Socketable
- Output Type :
- Relay
- Product Status :
- Active
- Trip Range :
- Trip Status :
- Energized High/Low
- Type :
- Voltage Sensing AC/DC
- Voltage - Supply :
- 120VAC