AIMDC-5V-1000V
- Manufacturer Part Number:
- AIMDC-5V-1000V
- Manufacturer/Brand:
- Aim Dynamics
- Part of Description:
- TRANSDUCER 0-1000V:0-5VDC
- Manufacturer :
- Aim Dynamics
- Product Category :
- Monitor - Current/Voltage Transducer
- Accuracy :
- 0.005%
- Approval Agency :
- Input Range :
- 0 ~ 1000VDC
- Isolation :
- Mounting Type :
- DIN Rail, Wall Mount
- Operating Temperature :
- -35°C ~ 100°C
- Output :
- 0 ~ 5VDC
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 10ms
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- DC Voltage Transducer
- Voltage - Supply :
- 15 ~ 36VDC