FLV-FR114B
Manufacturer Part Number:
FLV-FR114B
Manufacturer/Brand:
Omron Automation and Safety
Part of Description:
RING DIFFUSED BLUE 114MM 3.9W
Manufacturer :
Omron Automation and Safety
Product Category :
Machine Vision - Lighting
Color :
Blue
Height :
0.689" (17.50mm)
Inner Diameter :
1.575" (40.00mm) Dia
Length :
Length - Emitting Surface :
Outer Diameter :
4.488" (114.00mm) Dia
Outer Diameter - Emitting Surface :
3.622" (92.00mm) Dia
Power Dissipation (Max) :
3.9 W