FLV-FP130R
- Manufacturer Part Number:
- FLV-FP130R
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation and Safety
- Part of Description:
- RING SHADOWLESS RED 130MM 5.8W
- Manufacturer :
- Omron Automation and Safety
- Product Category :
- Machine Vision - Lighting
- Color :
- Red
- Height :
- 1.457" (37.00mm)
- Inner Diameter :
- 3.937" (100.00mm) Dia
- Length :
- Length - Emitting Surface :
- Outer Diameter :
- 5.118" (130.00mm) Dia
- Outer Diameter - Emitting Surface :
- 4.724" (120.00mm) Dia
- Power Dissipation (Max) :
- 5.8 W