FLV-DL12060B
- Manufacturer Part Number:
- FLV-DL12060B
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation and Safety
- Part of Description:
- LOW ANGLE RING BLUE 120MM 12.7W
- Manufacturer :
- Omron Automation and Safety
- Product Category :
- Machine Vision - Lighting
- Color :
- Blue
- Height :
- 1.181" (30.00mm)
- Inner Diameter :
- 2.638" (67.00mm) Dia
- Length :
- Length - Emitting Surface :
- Outer Diameter :
- 4.724" (120.00mm) Dia
- Outer Diameter - Emitting Surface :
- 4.528" (115.00mm) Dia
- Power Dissipation (Max) :
- 12.7 W