FLV-DD150R
- Manufacturer Part Number:
- FLV-DD150R
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation and Safety
- Part of Description:
- DOME LIGHT RED 175MM 11.9W
- Manufacturer :
- Omron Automation and Safety
- Product Category :
- Machine Vision - Lighting
- Color :
- Red
- Height :
- 3.276" (83.21mm)
- Inner Diameter :
- 5.906" (150.00mm) Dia
- Length :
- Length - Emitting Surface :
- Outer Diameter :
- 6.890" (175.00mm) Dia
- Outer Diameter - Emitting Surface :
- 4.567" (116.00mm) Dia
- Power Dissipation (Max) :
- 11.9 W