LEDRRV80X80M
- Manufacturer Part Number:
- LEDRRV80X80M
- Manufacturer/Brand:
- Banner Engineering Corporation
- Part of Description:
- VE SERIES 80 X 80 MM RING LIGHT
- Manufacturer :
- Product Category :
- Machine Vision - Lighting
- Color :
- Red
- Height :
- 0.700" (17.78mm)
- Inner Diameter :
- 1.680" (42.67mm) Dia
- Length :
- 2.630" (66.80mm)
- Length - Emitting Surface :
- Outer Diameter :
- Outer Diameter - Emitting Surface :
- Power Dissipation (Max) :
- Product Status :
- Active
- Type :
- Square
- Width :
- 2.630" (66.80mm)