V400-R2CF125
- Manufacturer Part Number:
- V400-R2CF125
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation and Safety
- Part of Description:
- MULTI CODE READER CHASSIS MOUNT
- Manufacturer :
- Omron Automation and Safety
- Product Category :
- Machine Vision - Bar Code Readers
- Features :
- Image Type :
- Monochrome
- Ingress Protection :
- IP65 - Dust Tight, Water Resistant
- Installation Distance :
- 125.0mm
- Light Source :
- Integrated (Red)
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 45°C
- Product Status :
- Obsolete
- Resolution :
- 0.4MP, 754 x 480 (361,920 Pixels)
- Scan Rate :
- Sensor Type :
- CMOS
- Termination Style :
- Circular
- Type :
- Multi Code Reader
- Visual Field (Max) :
- 93.0mm x 59.0mm
- Visual Field (Min) :
- Voltage - Supply :
- 5VDC