ANPD050-10
- Manufacturer Part Number:
- ANPD050-10
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic - ATG
- Part of Description:
- 2D CODE READER CHASSIS MOUNT
- Manufacturer :
- Panasonic - ATG
- Product Category :
- Machine Vision - Bar Code Readers
- Features :
- Guide Light (Red)
- Image Type :
- Ingress Protection :
- IP67 - Dust Tight, Waterproof
- Installation Distance :
- 45.0mm
- Light Source :
- Integrated (White)
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 40°C
- Product Status :
- Obsolete
- Resolution :
- 0.1MP, 352 x 288 (101,376 Pixels)
- Scan Rate :
- Sensor Type :
- CMOS
- Termination Style :
- Circular
- Type :
- 2D Code Reader
- Visual Field (Max) :
- 10.0mm x 8.0mm
- Visual Field (Min) :
- Voltage - Supply :
- 24VDC