UMMYA-0400-0250-1
- Manufacturer Part Number:
- UMMYA-0400-0250-1
- Manufacturer/Brand:
- Omron Electronics Inc-EMC Div
- Part of Description:
- YEL 0400MMX0250MM ONE 4-PIN M8
- Manufacturer :
- Product Category :
- Machine Safety - Mats
- Approval Agency :
- CE, cULus
- Cable Length :
- Color :
- Yellow
- Ingress Protection :
- IP65 - Dust Tight, Water Resistant
- Length :
- 9.84" (250.0mm)
- Material :
- Polyurethane (PUR)
- Operating Force :
- 67.44lbs (30.59kg)
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 55°C
- Product Status :
- Obsolete
- Width :
- 15.75" (400.0mm)