UMA-36-54-1
- Manufacturer Part Number:
- UMA-36-54-1
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation and Safety
- Part of Description:
- SAFETY MAT 36X54 M8 BLK 100M
- Manufacturer :
- Omron Automation and Safety
- Product Category :
- Machine Safety - Mats
- Approval Agency :
- CE, cULus
- Cable Length :
- 5.12" (130.0mm)
- Color :
- Black
- Ingress Protection :
- IP65 - Dust Tight, Water Resistant
- Length :
- 54.00" (1371.6mm)
- Material :
- Polyurethane (PUR)
- Operating Force :
- 67.44lbs (30.59kg)
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 55°C
- Product Status :
- Obsolete
- Width :
- 36.00" (914.4mm)