UMMA-1000-0500-2
- Manufacturer Part Number:
- UMMA-1000-0500-2
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation and Safety
- Part of Description:
- BLK 1000MMX0500MM TWO 3-PIN M8
- Manufacturer :
- Omron Automation and Safety
- Product Category :
- Machine Safety - Mats
- Approval Agency :
- CE, cULus
- Cable Length :
- Color :
- Black
- Ingress Protection :
- IP65 - Dust Tight, Water Resistant
- Length :
- 19.70" (500.0mm)
- Material :
- Polyurethane (PUR)
- Operating Force :
- 67.44lbs (30.59kg)
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 55°C
- Product Status :
- Obsolete
- Width :
- 39.40" (1000.0mm)