TPC-1751T-E3BU
- Manufacturer Part Number:
- TPC-1751T-E3BU
- Manufacturer/Brand:
- Advantech
- Part of Description:
- 17" SXGA TOUCH PANEL PC, ATOM E3
- Manufacturer :
- Advantech
- Product Category :
- Industrial PCs
- Approval Agency :
- CCC, CE, cULus
- Core Processor :
- Intel® Atom™ E3827 1.75GHz, 2 Core
- Display Type :
- 17" Touchscreen
- Expansion Type :
- mini PCIe
- Features :
- Ingress Protection :
- IP66 - Dust Tight, Water Resistant
- Memory :
- DDR4 (4GB Max Capacity)
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Operating System :
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 60°C
- Product Status :
- Active
- Storage :
- Supports Cfast
- Type :
- Panel PC
- Voltage - Supply :
- 24VDC