TPC-71W-N10PA
- Manufacturer Part Number:
- TPC-71W-N10PA
- Manufacturer/Brand:
- Advantech
- Part of Description:
- 7" WVGA, CORTEX A9, 1G RAM, 8G D
- Manufacturer :
- Advantech
- Product Category :
- Industrial PCs
- Approval Agency :
- CCC, CE, cULus
- Core Processor :
- NXP® ARM® Cortex™-A9 i.MX6 1.0GHz, 2 Core
- Display Type :
- 7" Touchscreen
- Expansion Type :
- Features :
- Ingress Protection :
- IP66 - Dust Tight, Water Resistant
- Memory :
- DDR3 (1GB Installed)
- Mounting Type :
- Panel or VESA Mount
- Operating System :
- Supports Windows 7, Android, Linux
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 60°C
- Product Status :
- Active
- Storage :
- eMMC, 8GB
- Type :
- Panel PC
- Voltage - Supply :
- 24VDC