WL50SISSL14Q
Manufacturer Part Number:
WL50SISSL14Q
Manufacturer/Brand:
Banner Engineering Corporation
Part of Description:
VISION LIGHT 50 MM 316SS SPOT LI
Manufacturer :
Banner Engineering Corporation
Product Category :
Industrial Lighting - Task Lighting
Approval Agency :
CE, cULus
Features :
Housing Material :
Stainless Steel
Illumination Color :
Infrared
Ingress Protection :
IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Length :
Lens Type :
Flat, Clear
Luminous Flux :
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
Profile (W x H) :
1.95" (50.0mm) Dia
Rated Life :
Termination Style :
Connector (M12)
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC