WLS28-2XI285XQ
- Manufacturer Part Number:
- WLS28-2XI285XQ
- Manufacturer/Brand:
- Banner Engineering Corporation
- Part of Description:
- WLS28-2 WORK LIGHT STRIP; LENGTH
- Manufacturer :
- Product Category :
- Industrial Lighting - Task Lighting
- Approval Agency :
- CE, cULus
- Features :
- Dimmable
- Housing Material :
- Aluminum (Al)
- Illumination Color :
- Infrared
- Ingress Protection :
- IP65/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
- Length :
- 11.22" (285.0mm)
- Lens Type :
- Flat, Clear
- Luminous Flux :
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Power - Rated :
- Product Status :
- Active
- Profile (W x H) :
- 1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm)
- Rated Life :
- 75,000 Hours
- Termination Style :
- Connector (M12)
- Voltage - Supply :
- 12 ~ 30VDC