WLB32C570EMQ
Manufacturer Part Number:
WLB32C570EMQ
Manufacturer/Brand:
Banner Engineering Corporation
Part of Description:
WLB32 WORK LIGHT BAR; MOTION SEN
Manufacturer :
Banner Engineering Corporation
Product Category :
Industrial Lighting - Task Lighting
Approval Agency :
CE, cULus
Features :
Cascadable, Motion Detection, Shield
Housing Material :
Aluminum (Al)
Illumination Color :
White
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Length :
22.44" (570.0mm)
Lens Type :
Tubular, Diffused
Luminous Flux :
1500lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
Profile (W x H) :
1.51" x 1.98" (38.4mm x 50.3mm)
Rated Life :
50,000 Hours
Termination Style :
Connector (M12)
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC