WLS28-2CW145SQ
Manufacturer Part Number:
WLS28-2CW145SQ
Part of Description:
WORK LIGHT STRIP 145MM
Features :
Cascadable
Housing Material :
Aluminum (Al)
Illumination Color :
White, Cool
Ingress Protection :
IP65/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Length :
5.71" (145.0mm)
Lens Type :
Flat, Clear
Luminous Flux :
400lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Profile (W x H) :
1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm)
Rated Life :
75,000 Hours
Termination Style :
Connector (M12)
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC