WLAW105X180
Manufacturer Part Number:
WLAW105X180
Manufacturer/Brand:
Banner Engineering Corporation
Part of Description:
WLA AREA WORK LIGHT; DIMENSIONS:
Manufacturer :
Banner Engineering Corporation
Product Category :
Industrial Lighting - Task Lighting
Approval Agency :
CE, cULus
Features :
Housing Material :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Illumination Color :
White, Cool
Ingress Protection :
IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Length :
4.13" (105.0mm)
Lens Type :
Flat, Clear
Luminous Flux :
550lm
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Power - Rated :
Product Status :
Obsolete
Profile (W x H) :
7.09" x 1.02" (180.0mm x 25.8mm)
Rated Life :
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC