WLS27XB285DSQ
Manufacturer Part Number:
WLS27XB285DSQ
Manufacturer/Brand:
Banner Engineering Corporation
Part of Description:
WLS27 WORK LIGHT STRIP; DIFFUSED
Manufacturer :
Banner Engineering Corporation
Product Category :
Industrial Lighting - Task Lighting
Approval Agency :
CE, cULus
Features :
Housing Material :
Aluminum (Al)
Illumination Color :
Blue
Ingress Protection :
IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Length :
11.22" (285.0mm)
Lens Type :
Tubular, Diffused
Luminous Flux :
80lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
Profile (W x H) :
1.06" (27.0mm) Dia
Rated Life :
Termination Style :
Connector (M12)
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC