WLS15XDW0500DSQP
- Manufacturer Part Number:
- WLS15XDW0500DSQP
- Manufacturer/Brand:
- Banner Engineering Corporation
- Part of Description:
- WORK LIGHT STRIP 500MM
- Manufacturer :
- Product Category :
- Industrial Lighting - Task Lighting
- Approval Agency :
- CE, cULus
- Features :
- Dimmable
- Housing Material :
- Aluminum (Al)
- Illumination Color :
- White, Cool
- Ingress Protection :
- IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
- Length :
- 19.69" (500.0mm)
- Lens Type :
- Flat, Diffused
- Luminous Flux :
- 525lm
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 60°C
- Power - Rated :
- Product Status :
- Active
- Profile (W x H) :
- 1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm)
- Rated Life :
- Termination Style :
- Cable with Connector (M12)
- Voltage - Supply :
- 12 ~ 24VDC