IDSS-35-D-07.87-G-RW-R
Manufacturer Part Number:
IDSS-35-D-07.87-G-RW-R
Manufacturer/Brand:
Samtec Inc.
Part of Description:
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C
Manufacturer :
Samtec Inc.
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Gray, Ribbon
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish :
Tin
Contact Finish Thickness :
Features :
Reverse Wiring
Length :
0.656' (200.00mm, 7.87")
Number of Positions :
35
Number of Rows :
1
Pitch - Cable :
0.100" (2.54mm)
Pitch - Connector :
0.100" (2.54mm)