P4810000
- Manufacturer Part Number:
- P4810000
- Manufacturer/Brand:
- Red Lion Controls
- Part of Description:
- CONTROL PROCESS REL OUT 85-250V
- Manufacturer :
- Red Lion Controls
- Product Category :
- Controllers - Process, Temperature
- Communications :
- Control Method :
- On/Off, Proportional (PID)
- Display Characters - Height :
- 0.401" (10.20mm), 0.299" (7.60mm)
- Display Type :
- LED - Dual Color Characters
- Features :
- Ingress Protection :
- IP65 - Dust Tight, Water Resistant
- Input Range :
- 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Characters Per Row :
- 4, 4
- Output Type :
- Relay
- Panel Cutout Dimensions :
- Square - 45.00mm x 45.00mm
- Product Status :
- Obsolete
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- Process Controller
- Voltage - Supply :
- 85 ~ 250VAC