SW483001000
- Manufacturer Part Number:
- SW483001000
- Manufacturer/Brand:
- DITEL
- Part of Description:
- PID CONTROLLER SYROS 48X48, UNIV
- Manufacturer :
- DITEL
- Product Category :
- Controllers - Process, Temperature
- Communications :
- Control Method :
- Display Characters - Height :
- 0.602" (15.30mm)
- Display Type :
- LCD - White Characters, Backlight
- Features :
- Ingress Protection :
- IP66 - Dust Tight, Water Resistant, NEMA 4X
- Input Range :
- 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Characters Per Row :
- Output Type :
- Solid State
- Panel Cutout Dimensions :
- Square - 45.50mm x 45.50mm
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- Process, Temperature Controller (RTD, Voltage, Current, Type B, E, J, K, N, R, S, T, U)
- Voltage - Supply :
- 100 ~ 240VAC