AKT4H112100
- Manufacturer Part Number:
- AKT4H112100
- Part of Description:
- CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT
- Display Characters - Height :
- 0.472" (12.00mm), 0.240" (6.00mm)
- Input Range :
- -200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
- Number of Characters Per Row :
- 4, 4
- Output Type :
- Relay, Voltage (External SSR)
- Panel Cutout Dimensions :
- Square - 45.00mm x 45.00mm
- Product Status :
- Active
- Type :
- Process, Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, PLII, R, S, T)
- Voltage - Supply :
- 100 ~ 240VAC