DT360RA-0200
- Manufacturer Part Number:
- DT360RA-0200
- Manufacturer/Brand:
- Delta Electronics
- Part of Description:
- TEMP CONTROLLER
- Manufacturer :
- Delta Electronics
- Product Category :
- Controllers - Process, Temperature
- Communications :
- RS-485 (Modbus)
- Control Method :
- On/Off, Proportional (PID)
- Display Characters - Height :
- Display Type :
- LED - Dual Color Characters
- Features :
- Ingress Protection :
- IP65 - Dust Tight, Water Resistant
- Input Range :
- -200°C ~ 1800°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC, 0 ~ 50mV
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Characters Per Row :
- 4, 4
- Output Type :
- Relay
- Panel Cutout Dimensions :
- Square - 91.50mm x 91.50mm
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- Process, Temperature Controller (RTD, Type B, E, J, K, L, N, R, S, T, TXK, U)
- Voltage - Supply :
- 100 ~ 240VAC