AKT4R112100
- Manufacturer Part Number:
- AKT4R112100
- Part of Description:
- CNTRL TEMP REL/VOLT OUT 100-240V
- Display Characters - Height :
- 0.488" (12.40mm), 0.347" (8.80mm)
- Input Range :
- -200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
- Number of Characters Per Row :
- 4, 4
- Output Type :
- Relay, Voltage (External SSR)
- Panel Cutout Dimensions :
- Square - 45.00mm x 45.00mm
- Product Status :
- Last Time Buy
- Type :
- Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, PL-II, R, S, T, W)
- Voltage - Supply :
- 100 ~ 240VAC