ISL-12V-10K
- Manufacturer Part Number:
- ISL-12V-10K
- Manufacturer/Brand:
- R-K Electronics, Inc.
- Part of Description:
- 2 CHANNEL IS LATCH RELAY, 12V 10
- Manufacturer :
- R-K Electronics, Inc.
- Product Category :
- Controllers - Liquid, Level
- Contact Form :
- Contact Rating @ Voltage :
- 5A @ 250VAC
- Distance - Control To Sensor (Max) :
- 304.8m
- Features :
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 55°C
- Output Type :
- Relay
- Product Status :
- Active
- Sensitivity :
- 10kOhm