LLC-120A-2001
- Manufacturer Part Number:
- LLC-120A-2001
- Manufacturer/Brand:
- R-K Electronics, Inc.
- Part of Description:
- -REPLACED BY CLR-120A-2001
- Manufacturer :
- R-K Electronics, Inc.
- Product Category :
- Controllers - Liquid, Level
- Contact Form :
- Contact Rating @ Voltage :
- 10A @ 120VAC
- Distance - Control To Sensor (Max) :
- Features :
- Mounting Type :
- Socketable
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 40°C
- Output Type :
- Relay
- Product Status :
- Active
- Sensitivity :
- 5 ~ 100kOhm
- Termination Style :
- Plug In, 8 Pin (Octal)
- Type :
- Constant Level
- Voltage - Supply :
- 100 ~ 125VAC