LLC6410F10M
- Manufacturer Part Number:
- LLC6410F10M
- Manufacturer/Brand:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Part of Description:
- LIQUID LEVEL CONTROL
- Manufacturer :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Product Category :
- Controllers - Liquid, Level
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Rating @ Voltage :
- 10A @ 240VAC
- Distance - Control To Sensor (Max) :
- Features :
- Level Indication
- Mounting Type :
- Socketable
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 60°C
- Output Type :
- Relay
- Product Status :
- Active
- Sensitivity :
- Fixed, 10kOhm
- Termination Style :
- Plug In, 11 Pin (Octal)
- Type :
- Constant Level
- Voltage - Supply :
- 120VAC