LLC863F26P
- Manufacturer Part Number:
- LLC863F26P
- Part of Description:
- LIQUID LEVEL CONTROL
- Contact Rating @ Voltage :
- 10A @ 120VAC
- Distance - Control To Sensor (Max) :
- Features :
- LED Indicator
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Sensitivity :
- Fixed, 26kOhm
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.187"/0.250"
- Voltage - Supply :
- 230VAC