CLP4MA2A115
- Manufacturer Part Number:
- CLP4MA2A115
- Manufacturer/Brand:
- Carlo Gavazzi Inc.
- Part of Description:
- COND LEVEL 4+1 MULTI FUNC PLG
- Manufacturer :
- Carlo Gavazzi Inc.
- Product Category :
- Controllers - Liquid, Level
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A) x 2
- Contact Rating @ Voltage :
- 8A @ 250VAC
- Distance - Control To Sensor (Max) :
- Features :
- Adjustable Sensitivity
- Mounting Type :
- Socketable
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 50°C
- Output Type :
- Relay
- Product Status :
- Active
- Sensitivity :
- 250Ohm ~ 500kOhm
- Termination Style :
- Plug In, 11 Pin (Octal)
- Type :
- High/Low Level
- Voltage - Supply :
- 115VAC