PC-100-LLC-GM
- Manufacturer Part Number:
- PC-100-LLC-GM
- Manufacturer/Brand:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Part of Description:
- RELAY LIQ LVL CONTROL-GM
- Manufacturer :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Product Category :
- Controllers - Liquid, Level
- Contact Form :
- Contact Rating @ Voltage :
- 10A @ 240VAC
- Distance - Control To Sensor (Max) :
- Features :
- Adjustable Sensitivity
- Mounting Type :
- Socketable
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Output Type :
- Relay
- Product Status :
- Active
- Sensitivity :
- 4.7kOhm ~ 100kOhm
- Termination Style :
- Plug In, 8 Pin (Octal)
- Type :
- High/Low Level
- Voltage - Supply :
- 95 ~ 120VAC