SPM-120-ABA-100K
- Manufacturer Part Number:
- SPM-120-ABA-100K
- Manufacturer/Brand:
- Mueller Electric Co
- Part of Description:
- DUAL CHANNEL SEAL FAILURE ALARM
- Manufacturer :
- Mueller Electric Co
- Product Category :
- Controllers - Liquid, Level
- Contact Form :
- Contact Rating @ Voltage :
- Distance - Control To Sensor (Max) :
- Features :
- Adjustable Sensitivity
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 55°C
- Output Type :
- Relay
- Product Status :
- Active
- Sensitivity :
- 4.7kOhm ~ 100kOhm
- Termination Style :
- Plug In, 11 Pin (Octal)
- Type :
- Leak Detection
- Voltage - Supply :
- 120VAC