LLC24B2F50N
- Manufacturer Part Number:
- LLC24B2F50N
- Manufacturer/Brand:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Part of Description:
- LIQUID LEVEL CONTROL
- Manufacturer :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Rating @ Voltage :
- 10A @ 120VAC
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 55°C
- Sensitivity :
- Fixed, 50kOhm
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Voltage - Supply :
- 120VAC