61F-GPN-V50 AC100
- Manufacturer Part Number:
- 61F-GPN-V50 AC100
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation and Safety
- Part of Description:
- CNTRL LIQ LEV 100VAC SOCKETABLE
- Manufacturer :
- Omron Automation and Safety
- Product Category :
- Controllers - Liquid, Level
- Contact Form :
- SPDT (2 Form C)
- Contact Rating @ Voltage :
- 3A @ 250VAC
- Distance - Control To Sensor (Max) :
- Features :
- Adjustable Sensitivity
- Mounting Type :
- Socketable
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 50°C
- Output Type :
- Relay
- Product Status :
- Active
- Sensitivity :
- 0 ~ 50kOhm
- Termination Style :
- Plug In, 11 Pin (Octal)
- Type :
- Leak Detection
- Voltage - Supply :
- 100VAC