61F-GP-N-AC120
- Manufacturer Part Number:
- 61F-GP-N-AC120
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation and Safety
- Part of Description:
- CNTRL LIQ LEV 120VAC SOCKETABLE
- Manufacturer :
- Omron Automation and Safety
- Product Category :
- Controllers - Liquid, Level
- Contact Form :
- SPDT (2 Form C)
- Contact Rating @ Voltage :
- 3A @ 250VAC
- Distance - Control To Sensor (Max) :
- 1km
- Features :
- Mounting Type :
- Socketable
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 55°C
- Output Type :
- Relay
- Product Status :
- Active
- Sensitivity :
- 0 ~ 4kOhm
- Termination Style :
- Plug In, 11 Pin (Octal)
- Type :
- High/Low Level
- Voltage - Supply :
- 120VAC