460-15-100-SLD
- Manufacturer Part Number:
- 460-15-100-SLD
- Manufacturer/Brand:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Part of Description:
- SEAL LEAK DETECTOR/ 110-120V/
- Manufacturer :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Product Category :
- Controllers - Liquid, Level
- Contact Form :
- DPST-NO (2 Form A)
- Contact Rating @ Voltage :
- 8A @ 240VAC
- Distance - Control To Sensor (Max) :
- Features :
- Alarm Leak - Audible and Contact and LED Indication, Adjustable Sensitivity
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Output Type :
- Relay
- Product Status :
- Active
- Sensitivity :
- 4.7kOhm ~ 100kOhm
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- Leak Detection
- Voltage - Supply :
- 110 ~ 120VAC