VTP-02002T
- Manufacturer Part Number:
- VTP-02002T
- Manufacturer/Brand:
- Premier Magnetics
- Part of Description:
- INDUCTOR,LOW COST TOROIDAL POWER
- Manufacturer :
- Premier Magnetics
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 4A
- Current Rating (Amps) :
- DC Resistance (DCR) :
- 40mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- Inductance :
- 20 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz