GLAR5610
- Manufacturer Part Number:
- GLAR5610
- Part of Description:
- FIXED IND 560NH 170MA 1.5OHM SMD
- Current Rating (Amps) :
- 170 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 1.5Ohm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 160MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.094" (2.40mm)
- Inductance :
- 560 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 85°C
- Q @ Freq :
- 10 @ 25.2MHz
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Tolerance :
- ±10%