GLA1R505
- Manufacturer Part Number:
- GLA1R505
- Part of Description:
- FIXED IND 1.5UH 115MA 2.7OHM SMD
- Current Rating (Amps) :
- 115 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 2.7Ohm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 95MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.094" (2.40mm)
- Inductance :
- 1.5 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 85°C
- Q @ Freq :
- 13 @ 7.96MHz
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Tolerance :
- ±5%