GLY2N214
- Manufacturer Part Number:
- GLY2N214
- Part of Description:
- FIXED IND 2.2NH 500MA 90MOHM SMD
- Current Rating (Amps) :
- 500 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 90mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 6GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.037" (0.95mm)
- Inductance :
- 2.2 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Q @ Freq :
- 8 @ 100MHz
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Tolerance :
- ±0.3nH