GLY22N05
- Manufacturer Part Number:
- GLY22N05
- Part of Description:
- FIXED IND 22NH 300MA 500MOHM SMD
- Current Rating (Amps) :
- 300 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 500mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 2GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.037" (0.95mm)
- Inductance :
- 22 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Q @ Freq :
- 10 @ 100MHz
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Tolerance :
- ±5%