PE-0402CD101GTT
- Manufacturer Part Number:
- PE-0402CD101GTT
- Part of Description:
- FIXED IND 100NH 100MA 2.6OHM SMD
- Current Rating (Amps) :
- 100 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 2.6Ohm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 1.62GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.024" (0.61mm)
- Inductance :
- 100 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 250 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Q @ Freq :
- 16 @ 250MHz
- Size / Dimension :
- 0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm)
- Tolerance :
- ±2%