PE-0402CH150JTT
- Manufacturer Part Number:
- PE-0402CH150JTT
- Manufacturer/Brand:
- Pulse Electronics
- Part of Description:
- FIXED IND 15NH 280MA 450MOHM SMD
- Manufacturer :
- Pulse Electronics
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 280 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 450mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 2.3GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Inductance :
- 15 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 MHz
- Material - Core :
- Ceramic
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 8 @ 100MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
- Supplier Device Package :
- 0402 (1005 Metric)
- Tolerance :
- ±5%