PE-0201CC3N6STT
- Manufacturer Part Number:
- PE-0201CC3N6STT
- Part of Description:
- FIXED IND 3.6NH 310MA 250MOHM SM
- Current Rating (Amps) :
- 310 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 250mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 6.4GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.013" (0.33mm)
- Inductance :
- 3.6 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 MHz
- Q @ Freq :
- 5 @ 100MHz
- Size / Dimension :
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Tolerance :
- ±0.3nH